Published On: 12 Janar, 2016

“Heroi” i LDK-së, nxjerr kthetrën kundër Thaçit president

  • Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka diskutuar zgjedhën e Hashim Thaçit në postin e Presidentit të Kosovës.

Sadri Ferati, anëtar i kryesisë së LDK’së, thotë për RTK’në se kjo parti ende nuk ka pasur ndonjë debat në lidhje me këtë çështje, megjithëse thotë ai, vlenë marrëveshja e koalicionit LDK-PDK.
“Vendi i Presidentit nuk i takon LDK’së si mandat sepse e kemi kryeministrin, dhe kemi mendime tash ne do ta diskutojmë në rast se ka vend për debat, në rast se ka vendime të prera se a do të mbështesim përfaqësuesin e PDK’së apo ne dëshirojmë një partner tjetër, nëse dikush thotë Albin Kurtin, apo Ramush Haradinajn apo n donjë konstalacion tjetër, por tash për tash i takon PDK’së sepse është e vetmja që ka kandidat”, ka thënë Ferati.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...