Published On: 7 Janar, 2016

Henry: Ky është zëvendësuesi i Messit kur ai të pensionohet

Thierry Henry ka thënë se Neymar do të jetë pasardhësi i Lionel Messit kur ai nuk do të jetë më në Barcelonë

Të shumtë janë ata që pyesin se si do të duket Barcelona pa Lionel Messin, kur ky i fundit vendos të largohet nga Camp Nou apo kur të pensionohet nga futbolli aktiv.

Mirëpo, ish bashkëlojtari i argjentinasit, Thierry Henry, duket se e ka gjetur njeriun e duhur që do ta mbaj mbi shpatullat e tij Barcelonën kur Messi të mos e vesh më fanellën e Barcelonës.

Henry beson se braziliani Neymar është i lindur për ta zëvendësuar Messin te Barca dhe se këtë do ta bëjë në mënyrën më të mirë, derisa ka shtuar se si Leo Messi nuk do të njoh bota e futbollit.

“Është e rëndësishme për lojtarët, klubin, tifozët dhe për të gjithë që Neymar të qëndrojë në Barcelonë. Të gjithë e dimë se një ditë, Leo Messi nuk do të jetë më këtu. Neymar është një lojtar i klasit botërorë dhe si i tillë duhet të trajtohet pasi një ditë do të jetë lider i kësaj skuadre”, ka thënë Henry.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...