Published On: 15 Shtator, 2016

“Hëna e çmendur” rrugëve të Kinës

Një hënë gjigande ka “shëtitur” rrugëve të Kinës. Sigurisht nuk bëhet fjalë për hënën e vërtetë, por një hënë plastike të fryrë me ajër si pjesë e zbukurimeve që për shkak të erës së fortë të tajfunit Meranti, u shkëput nga vendi ku ishte fiksuar dhe shkaktoi mjaft probleme në trafik në zonën e Fujianit.

Videot amatore të kalimtarëve të rastit e shfaqin atë gjysmë të shfryrë që rrotullohet përmes një kantieri ndërtimi, mbi makina dhe pranë këmbësorëve. Banorët e zonës i gjetën shumë shpejt nofkën dhe e quajtën hëna e çmendur shkruan Daili Mail.

Kjo hënë ishte vendosur për festivalin e mesit të vjeshtës në Kinë, por tajfuni që preku dje Kinën prishi atmosferën e qytetit, që ishte përgatitur për këtë rast.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...