Published On: 25 Maj, 2016

Helmohen 31 studentë, 5 në gjendje të rëndë

31 studentë të konviktit në Gjakovë kanë kërkuar ndihmë në Spitalin “Isa Grezda” në këtë qytet, si pasojë e një helmimi, pesë prej të cilëve janë dërguar në Emergjencë për shkak të gjendjes më të rëndë shëndetësore.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Drejtori i Spitalit Rajonal në Gjakovë Ahmet Osmani i cili ka thënë se helmimi mund të jetë për shkak të ushqimit në konvikt.

 “Studentët kanë të vjella dhe bark, nuk dihet ende saktë shkaku i helmimit, por mendohet se shkaktari mund të jetë ushqimi pasi që ndihmë kërkuan pas drekës në konvikt”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...