Published On: 26 Shkurt, 2016

Hedhet gaz lotsjellës sërish! Përjashtohen gjashtë deputetë të opozitës (Video)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës kishte vendosur ti përjashtonte gjashtë deputetë të opozitës, duke shkaktuar reagime edhe më të ashpra nga opozita, që rrihnin këmbët dhe rrapllonin mbi tavolina.

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli i paralajmëroi se ata që e pengojnë sigurimin ta largoj gazin lotsjellës, do të përjashtohen, kështu që deri sa të largohet tymi shpalli 10 minuta pauzë. Kryesia tani ndodhet sërish në takim.

Zyra për media e Kuvendit të Kosovës, para pak çastesh ka lëshuar këtë komunikatë për media:

“Pas zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Kosovës, në mbështetje të nenit 67.7 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe të nenit 41, paragrafi 3, pika c. të Rregullores së Kuvendit, lidhur me sjelljen dhe veprimet e disa deputetëve të opozitës, në seancën plenare me 26 shkurt 2016, të cilët penguan zhvillimin e punimeve të seancës plenare, Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim që deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ismail Kurteshi, Pal Lekaj, Teutë Haxhiu, Time Kadriaj, Bali Muharremaj dhe Faton Topalli të largohen nga pjesëmarrja në seancën plenare me 26 shkurt 2016 për shkak se me sjelljet dhe veprimet e tyre e pamundësuan zhvillimin e punimeve të seancës plenare”. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...