Published On: 9 Janar, 2016

Haziri: Republika mbrohet tuj e njoftë e tuj e dashtë atë

  • Anëtari i Kryesisë së LDK’së Lutfi Haziri ka kritikuar dhunën gjatë protestës së sotme të partive opozitare. Thotë se Republika mbrohet duke e njohur dhe mbrojtur dhe jo me protesta të dhunshme.

“Republika mbrohet tuj e njoftë e tuj e dashtë atë, tuj ia dashtë flamurin e tuj e promovue me krenari…tuj e njoftë e dashtë Kushtetutën përnime. Republika nuk duhet e nuk mbrohet tuj e mohue, e tuj e rrënue…Republika garanton demokraci, e demokracia protesta, por të qeta! LH”’, ka shkruar Haziri në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...