Published On: 30 Mars, 2016

Haziri: Javën e ardhshme ndryshon infrastruktura me vlerë 3.5 milion euro

Kryetari Gjilanit Lutfi Haziri ka bërë me dije se javën e ardhshme do të fillojnë projektet infrastrukture në këtë qytet dhe fshatra në ndërtim të rrugëve që kapin vlerën e 3.5 milionë eurove.

I pari i Gjilanit këtë deklaratë e bëri në mbledhjen e bordit të drejtorëve.

Në këtë takim, Haziri ka deklaruar se gjatë tremujorit të punës së vitit 2016 është kryer pjesa kryesore e projekteve për vitin 2016 dhe pas zotimit të mjeteve, do të shpallen projektet.

“Programet dhe projektet janë hartuar sipas planit buxhetor dhe presim që të filloj shpallja e tyre që kanë të bëjnë me infrastrukturën publike. Sa i përket kanalizimit, ujësjellësit dhe infrastrukturës nëntokësore, Komuna e Gjilanit përmes dy vijave të reja buxhetore, soft loan të Austrisë dhe qeverisë zvicerane, do të fillojë implementimin e progamave së shpejti. Ndërkaq, po e paralajmëroj që javën e ardhshme fillojnë projektet e mëdha infrastrukturore në qytet dhe fshatra në ndërtim të rrugëve, e që kapin vlerën e 3.5 milionë euro”, ka shtuar ai, përcjellë Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...