Published On: 17 Mars, 2016

Haziri godet partnerin e koalicionit: PDK është vetëm parti e natës

  • Kosovën në zgjedhje e çon vetëm Lidhja Demokratike e Kosovës, dhe s’ka asnjë individ e parti politike tjetër që mund ta bëjë këtë.

Kështu ka thënë kryetari i Gjilanit, njëkohësisht nënkryetar i LDK’së, Lutfi Haziri, në emisionin Rrokum Roll në Rrokum TV.

Haziri ka goditur partnerët e koalicionit në qeveri, Partinë Demokratike të Kosovës, duke thënë se “PDK është parti e natës”, shkruan Gazeta Express.

“Sa i përket dallimit mes LDK-së dhe PDK-së, kjo është si nata me ditën. LDK është parti e ditës, PDK është parti e natës”, ka thënë Haziri.

Ai ka thënë se partneriteti PDK-LDK “nuk është partneritet i dashnisë, por partneritet i zorit”.

“LDK e ka pajtuar politikisht një regjion të Kosovës. Por, ne nuk bëjmë më komprimise të dhimbshme për askënd. Asnjëherë”, ka deklaruar Haziri.

“Kudo që është LDK, aty ka sukses. Aty ku mungon LDK, nuk ka sukses, siç është rasti i opozitës sot”, ka theksuar kryetari i Gjilanit./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...