Published On: 13 Korrik, 2016

Haziri: Destabilizimi i Ballkanit, i orkestruar nga Rusia (Video)

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka bërë një deklaratë konspirative në lidhje protestat e opozitës të mbajtura në Kosovë dhe në vendet e tjera të rajonit.

I pyetur për ndikimin e politikës ruse në Ballkan, Haziri ka thënë se Rusia duke mos dashur ta lejoj Ballkanin që të bëhet pjesë e NATOS- ka orkestruar protesta me qëllim destabilizimi.

“Ka pas tendenca,  protesta aktive në Podgoricë, në Shkup dhe në Prishtinë në emër të kauzave me rrëzuar pushtete dhe qeveri”, ka thënë fillimisht Haziri në emisionin “Rrokum Roll”. (INA)

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  ….kurse kr.ministri i Kosoves Isa Mustafa , ne intervisten per RTK te dt. 13.07.i pyetur edhe per demarkaconin qe ndoshta eshte ne projektet ruse per destabilizimin e Kosoves per te cilin flet z.Haziri perveq tjerash , qytetareve te Kosoves ua zbulaon nji te vertet te madhe…
  ” se ka persona qe kane uzurpuar qindra – mijra hektar te cilat i menagjon AKP dhe te cilet insistojne me force qe investitoret e mundeshem dojne ti orjenton te negocojne me ta e jo me qeverine e Kosoves.” Dhe nga sot shtrohet nji pyetje e thjeshte ..! A mose ndishta , mbase problemit te demarkacionit te kufirit me M. e Zi fshihen keta uzurpator – kriminel te paseluftes dhe inskenijne probleme te tilla per ta mbajtur situaten te tensionuar ne menyre qe pronat e uzurpuara nji dite ti pervetsojne ..?
  Duhet te shqyrtohen edhe problemi i demarkacionit por duhet edhe ketyre uzurpator – krimineleve te paseluftes qe paskan uzurpuar qindra – mijra ha te AKP , tu ndalet hovi duke zbatuar ligjin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...