Published On: 3 Gusht, 2016

Haxhiu: Sot u dëshmua edhe njëherë se kundërshtimi ynë ishte i drejtë

Deputetja e Kuvendi të Republikës së Kosovës, Albulena Haxhiu përmes një statusi në rrjetin social “facebook”, ka thënë se edhe një herë e dëshmuan se kundërshtimi i tyre një vjeçar ishte i drejtë dhe se të gjitha veprimet e tyre kanë qenë të drejta, transmeton Gazeta Blic.

Në fund të statusit Haxhiu në mënyrë ironike ka uruar që prokurorët të kenë ngritur aktakuza për deputetët e opozitës.

 Ky është statusi i saj i plotë:

“Sot u dëshmua edhe njëherë se kundërshtimi ynë gati 1 vjeçar ishte i drejtë dhe se të gjitha veprimet tona, çofshin ato edhe më radikalet kanë qenë të drejta dhe të domosdoshme.
Mustafa, Thaçi e Veseli përgjatë gjithë kohës kanë qenë në dijeni se Malit të zi i janë falë mbi 8000 ha.
Unë besoj që deputetët e mazhorancës (të cilët thonin se ende s’janë bindur që është humbur territor), pas prezantimit të fakteve nga ekspertet e profesorët, janë bindur se Thaçi i ka dhënë mbi 8000 ha Malit të zi dhe i ftoj të njëjtit t’i bashkohen kundërshtimit tonë nëse qeveria tenton ta sjellë këtë marrëveshje në Kuvend për ratifikim.
P.S uroj që prokurorët që kanë ngritur aktakuza për deputetët e opozitës ta kenë shikuar këtë tryezë dhe të heqin dorë nga të njëjtat, për të hartuar ato kundrejt Thaçit dhe shërbëtorëve të tij!” tha Haxhiu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...