Published On: 26 Mars, 2016

Haxhiu: Ofertat për koalicion me pushtetin nuk janë tërheqëse për ne

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se subjekti politik të cilës ajo i takon, ka marrë oferta edhe për të hyrë në pushtet, por ka thënë ato oferta për ta nuk janë tërheqëse.

Përmes një statusi në Facebook, Haxhiu tha se oferta të tilla nuk kanë munguar, sepse, sipas saj, është interes i pushtetit të inkorporojnë edhe Lëvizjen, duke u munduar kështu të na bëjnë sikur ata.

“Lëvizja Vetëvendosje do ta kishte shumë të lehtë t’i pranonte gjërat ashtu siç janë dhe “të luante lojën”, duke bërë aleanca të cilat kanë për qëllim forcimin e pushtetit dhe dobësimin e shtetit, duke heshtur e mbyllur sytë karshi dëmeve që e rrezikojnë të tashmen dhe të ardhmen. Ofertat asnjëherë nuk kanë munguar, sepse është interes i pushtetit të inkorporojnë edhe Lëvizjen, duke u munduar kështu të na bëjnë sikur ata”, ka thënë Haxhiu, raporton Koha.net.

Deputetja Haxhiu thotë se është dëshmuar gjithnjë se synimet e lehta nuk janë fisnike – “madje për ne nuk janë as tërheqëse”.

“Rruga jonë mund të jetë e mundimshme, mund të jetë edhe e vështirë, por ama është ajo e drejta! Lëvizja do të jetë në qeverisje shumë shpejt por do të jetë aty për ta transformuar pushtetin, për ta ndryshuar atë. Ne synojmë një shtet të fuqishëm dhe demokratik, që është shprehje e vullnetit qytetarë, njësoj sikur vendet e qytetëruara dhe të zhvilluara”, u shpreh ajo në fund.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...