Published On: 15 Shkurt, 2016

Haxhiu: Fundi politik i kryeministrit është i garantuar

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar lidhur me arrestimin e zëdhënësit të partisë së saj, Frashër Krasniqi, duke thënë se “pushteti ka humbur toruan”.

Ajo thotë se qeverisë i ka ardhur fundit dhe se kryeministri Isa Mustafa e ka të garantuar fundin politik, raporton lajmi.net.

Postimi i plotë:

Arrestimi i Frashërit tregon se ky pushtet e ka humbur toruan! Këto veprime janë shqelmat e fundit të këtij regjimi kriminal e antikombëtar!

Na ndajnë më pak se 40 orë nga protesta e 17 shkurtit. Ndonëse ka nostalgji, Isa Mustafa nuk mund ta ndal revoltën qytetare me veprimet e regjimit të paraluftës. Shumica dërmuese e qytetarëve po e kërkon dorëheqjen e tij dhe tërheqjen nga marrëveshjet antikombëtare. Isa Mustafa nuk mund të shtyhet me popullin…nëse ia merr mendja që është më i fuqishëm se populli, le të vazhdon….por fundin politik e ka tashmë të garantuar!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...