Published On: 9 Janar, 2016

Haxhi Krasniqi e shkatërroi Kagri Ermisin, fiton meqin jetësor (Video)

  • Boksieri kosovar Haxhi Krasniqi ka arritur fitore të madhe ndaj boksierit Cagri Ermis i cili renditet i teti në ranglistën gjermane.

Luftë e ashpër u zhvillua mes të Haxhi Krasniqit dhe Cagri Ermis në ‘Maritim Hotel” në një sallë super moderne në Berlin ku ishin të pranishëm mbi 3000 shikues.

Krasniqi ishte fantastik në këtë duel duke arritur që në fund fioti meçin e tij të 48-të në karrierën, kundër boksierit turkë, Cagri Ermis falë pikëve.

Kjo përballje u zhvillua në kuadër të kategorisë super të mesme, ndërsa kjo ishte fitorja e 45-të (17 KO) e boksierit shqiptar.

Kundërshtari i tij, Ermis, mbetet në bilancin prej 18 fitoresh (5 KO) nga 28 meçe të zhvilluara.  /Express/

Këtu mund ta shikoni rundin e pestë të meçit:

Këtu mund ta shikoni rundin e pestë të meçit:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...