Published On: 29 Shtator, 2016

Havolli: 20 mijë vende të reja të punës më 2015

Nuk është hera e parë që Lëvizja Vetëvendosje refuzon që të bisedojë dhe të ballafaqohet në debate. Kështu ka deklaruar në emisionin “Politikë”, me Sejdi Demirin në Tribuna Channel, shefi i kabinetit nga zyra e kryeministrit, Sokol Havolli.

“Është vërtetë shqetësuese mënyra se si kanë filluar protestat nga Vetëvendosja në shtëpi private. Është e papranueshmë të protestohet dhe të sulmohen shtëpitë private. Këtu kemi të bëjmë me shtëpinë e kryeministrit, pastaj tentimi për sulm në fshatin e kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli e sulme të tjera”, ka thënë Havolli.

 Ai ka thënë se është e papranueshme që protestat të zhvillohen në shtëpitë private, dukë shtuar se për të gjitha ekzistojnë zyret e secilit institucion.

E, duke folur për zhvillimin ekonomik të këtij mandati Havolli, theksoi se për këtë kohë sa janë në qeverisje ekonomia e Kosovës për vitin 2015 ka arritur të ketë performancë të jashtëzakonshme.

“Vitin 2015 e kemi përmbyll më rritje ekonomike prej 4 për qind, me 20 mije vende të reja të punës, me rritje të konsiderueshme të çështjeve sociale, kemi rritje të buxhetit për bujqës, rritje të buhetit për arsim, për shëndetësi”, ka pohuar ai.

Sipas tij, ka pas ristabilizim në aspektin e shpenzimeve./GazetaTribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...