Published On: 17 Shkurt, 2016

Hashimin nuk e ka marue LDK-ja, por ju shokët e Hashimit që e kishit SHEF!

Disa fjali për aktualitetin! Hashimin nuk e ka marue LDK ja, por ju shokët e Hashimit që e kishit SHEF!

Nga Xhevat Rexhaj

Hashim Thaqin nuk e ngritem ne që e duam përnjime shtetin, jo jo që nga 1998 kemi shkrue e fol, kemi tregue kudo se LPK ja po pjell bandita…Hashim Thaqin e sollën shokët e tij, këta që janë në foto me të, këta që shumica ishin të akuzuem, e të tjeret priten të akuzohen për vepra makabre deri te uzurpimi i Kosovës cep e n`cep. Këta në foto ishin gjithmonë argatë të Hashimit, aso kohe nuk kemi guxue si qytetare normal me pordh prej tyne, prej të gjithëve ne foto plus me qindra të tjere shok të tyne: tanë kemi pas frikën në palcë prej tyne, ndoshta ishim disa që çpurdhshim me shkrime e fjalë…por Hashimi ngritej, se na thoshin pe shani luftën hmmm, jo shumica e popullit se shante luften në heshtje, por banditët që në emër të luftës e pushtuen lirine e shqiptarëve gati si në kohë pushtimi serb…Këta në foto mbesin shokët e Hashimit, po po shokët e Hashimit. Hashimi ishte dhe mbetët gjarpën, bandit dhe boss i kriminelëve, pr Hashimi tash e ka dredh bigën, Hashimi po ua fut qe disa vite shokëve të vet, po i rrasë burgjeve, dhe po shifet se e ka ndermend dhe detyrë me i rarsë edhe këta ish shokët e ngushte, andaj më thuani lexues të dashtun: kush guxon pos Hashimit neser me e rrase në burg: R. Selimin, Xh. Halitin, A. Sylën, K. Veselin, F. Limen e të tjeret, askush pos Hashimit. E pra Hashimin e ngritët ju që sot püo e sshani ( mirë po ja bani) por ju ende nuk po kallxoni ma shumë për krimet që po thoni të Hashimit, athue spe nuk po kallxoni, paj se vet ishit pjesë e krimeve politike dhe ekonomike se Hashimin e kishit shef, e keni ende shef dhe derisa ju ndërmjet vetes nuk i qeroni hesapet Kosova do vuaj nga krimi e korrupcioni, Kosova do vuaj nga mos zhvillimi dhe ardhmerija, ju e keni shkerdhye aresimin, shendetesin, policinë, gjyktën, prokurorin andaj vetem qerimi i hesapeve mes jush na çliron neve si qytetarë, ndryshe ju jeni të njejte dhe ende e keni SHEF krimi Hashimin. Masi që është keshtu edhe LDK ja u gjete në pozite të keqe qe u desh me lidh koalicion me shefin e juaj, por besohet se ngadale po vie fundi i Hashimit, por Hashimi e ka edhe ate detyre qe e thashe, e ka obligim nga nderkombtaret qe juve te ju fus ne speciale, e pastaj ai do mbetet speciali për gjyqïn e madh. LDK ja se ka marue Hashim Thaqin, jo e jo, LDK ja e ka gjet Hashimin e maruem nga ju argatet e tij, dhe argate për argatë ma mirë që LDK ja ashte në kolaicion me shefin e bandës që e njofim, sesa me argatë të shefit të bandës…Hashimi do perfundoi keq , dhe shumë keq se kështu duam ne në LDK edhe pse nuk e themi troç ende…. xh.rexhaj

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...