Published On: 8 Prill, 2016

Hashimi ishte dhe mbetet gjarpën, bandit dhe bos i kriminelëve

 

  • Hashimin nuk e ka marue LDK-ja, por ju shokët e Hashimit që e kishit SHEF! (Foto)

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandali-panama-papers-nxjerr-edhe-emrin-e-hashim-thacit-ja-per-sa-para-2/

http://www.shqiptari.eu/milaim-zeka-nje-mashtrues-ne-emer-te-cia-s-e-kishte-futur-ne-kurth-grupin-e-kumanoves/

Xhevat Rexhaj

Këta e ngritën në hero, andaj na LDK-ja se kemi marue Hashim Thaçin, të tillë e gjetëm mjerisht, e tash pse mos të jetë edhe President – fatkeqësisht po?!

Hashim Thaçin nuk e ngritëm ne që e duam përnjime shtetin, jo, jo që nga 1998 kemi shkrue e fol, kemi tregue kudo se LPK-ja po pjell banditë…Hashim Thaçin e sollën shokët e tij, këta që janë në foto me të, këta që shumica ishin të akuzuar, e të tjerët priten të akuzohen për vepra makabre deri te uzurpimi i Kosovës cep e n`cep.

Këta në foto ishin gjithmonë argatë të Hashimit, aso kohe nuk kemi guxue si qytetarë normal me pordh prej tyne, prej të gjithëve në foto plus me qindra të tjerë shok të tyne: tanë e kemi pas frikën në palcë prej tyne, ndoshta ishim disa që çpurdhshëm me shkrime e fjalë… por Hashimi ngritej, se na thoshin pe shani luftën hmmm, jo shumica e popullit se shante luftën në heshtje, por banditët që në emër të luftës e pushtuen lirinë e shqiptarëve gati si në kohë pushtimi serb… Këta në foto mbesin shokët e Hashimit, po po shokët e Hashimit.

Hashimi ishte dhe mbetet gjarpën, bandit dhe boss i kriminelëve, por Hashimi tash e ka dredh bigën, Hashimi po ua fut qe disa vite shokëve të vet, po i rrasë burgjeve, dhe po shihet se e ka ndërmend dhe detyrë me i rrasë edhe këta ish shokët e ngushte, andaj më thuani lexues të dashtun: kush guxon pos Hashimit nesër me e rrasë në burg: R. Selimin, Xh. Halitin, A. Sylën, K. Veselin, F. Limen e të tjerët, askush pos Hashimit. E pra Hashimin e ngritët ju që sot po e shani (të majtët, mirë po ja bani), por ju ende nuk po kallxoni ma shumë për krimet që po thoni të Hashimit, a thue pse nuk po kallxoni, paj se vet ishit pjesë e krimeve politike dhe ekonomike se Hashimin e kishit shef, e keni ende shef dhe derisa ju ndërmjet vetes nuk i qëroni hesapet Kosova do vuaj nga krimi e korrupsioni, Kosova do vuaj nga mos zhvillimi dhe ardhmëria, ju e keni shkërdhye arsimin, shëndetësinë, policinë, gjykatën, prokurorinë andaj vetëm qërimi i hesapeve mes jush na çliron neve si qytetarë, ndryshe ju jeni të njëjtë dhe ende e keni SHEF krimi Hashimin.

Masi që është kështu edhe LDK-ja u gjetë në pozitë të keqe që u desht me lidh koalicion me shefin e juaj, por besohet se ngadalë po i vie fundi Hashimit, por Hashimi e ka edhe atë detyrë që e thashë, e ka obligim nga ndërkombëtarët që juve t’ju fus në speciale, e pastaj ai do të mbetet speciali për gjyqin e madh. LDK-ja se ka marue Hashim Thaçin, jo e jo, LDK-ja e ka gjet Hashimin e maruem nga ju argatët e tij, dhe argatët për argatë ma mirë që LDK-ja asht në koalicion me shefin e bandës që e njohim, sesa me argatë të shefit të bandës… Hashimi vetë do të përfundoj keq, dhe shumë keq se kështu duam ne në LDK edhe pse nuk e themi troç ende…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...