Published On: 11 Mars, 2016

Hashim Thaçi tradhton Isën, zgjedhjet mund ti shpallë edhe në prill!

Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi ka thënë se qysh pas 7 prillit kur edhe pritet ta marrë postin e presidentit të vendit është gati të shpallë zgjedhjet e jashtëzakonshme nëse për këtë merren vesh partitë politike në vend.

“Si president unë do t’i ftoj pozitën dhe opozitën të dialogojnë dhe sa për zgjedhje kjo i takon partive politike të cilat nëse merren vesh për këtë cështje unë jam gati t’i shpalli ato në bazë të përgjegjësive që më takojnë”, ka thënë Thaçi në emisionin “Argument” në TV21.

Ai ka folur për vetën si president duke thënë se është i vetmi në Ballkan që është zgjedhur me një shumicë votash dhe se zgjedhja e tij në këtë post nuk ka qenë e vështirë.

“Ka qenë një proces fare i lehtë”, ka thënë Thaçi

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Kemo thotë:

    Interesi strategjik dhe politik i PDK-së është që para se të fillojnë proceset Gjygjsore në Gjykaten Speciale të shkohet në zgjedhje që të zgjidhen deputetët e ri të cilet janë të paster dhe nuk ndiqen nga asnjë Gjykatë. Problemi dytë është Zaednica. Kryeministri Isa Mustafa e ka nënshkrue marrveshjen në Brukselë mirpo pastaj linden probleme opozita thirri protesta indirektë Amerikanet e këshilluan presidenten ta dergoi marrveshjen në Gjykaten Kushtetuese dhe tani Zaednica është e bllokuar. Perendimi duke konstatue se Kryeministri ka gabue me nënshkrimin për formimin e Zaednices ecen dy hapa mbrapa. Formimi i Zaednices nënkupton një bazë ruse në Veri të Kosoves kjo poashtu nënkupton për Serbin dhe Rusien se lufta e Kosoves ndermjet Perendimit dhe Rusies nuk ka perfundue. Ndoshta do te kalonte Zaednica sikurse mos të kishte okupue Putini Krimen dhe intervenimin në Siri ? Thaqi tani ka vetëm një dalje vendin ta qoi në zgjedhje.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...