Published On: 1 Maj, 2016

Hashim Thaçi optimist si Isa Mustafa: Në ditët e ardhshme data për liberalizimin!

Presidenti Hashim Thaçi vetëm disa orë pasi Kryeministri Mustafa shprehu optimizëm për gjendjen në Kosovë, përmes një postimi po në “Facebook” thotë se në ditët e ardhshme Kosova do ta marrë rekomandimin për datën se kur qytetarët kosovarë do të lëvizin lirshëm në BE.

Thaçi në këtë postim në rrjetet sociale njofton se pret që në ditët e ardhshme Kosova të marrë rekomandimin për datën se kur qytetarët kosovarë do të lëvizin të lirë në vendet anëtare të Bashkimit Evropian. Në vijim postimi i Thaçit:

Të dashur qytetarë,

Presim që në ditët e ardhshme Kosova të marrë rekomandimin për datën se kur qytetarët tanë do të lëvizin të lirë në vendet anëtare të Bashkimit Europian.

Kosova ka kryer të gjitha obligimet e veta për implementimin e kritereve demokratike.

Liberalizimi i vizave është një e arritur e vonuar, por vonesa nuk e zvogëlon atë, sepse për shtetin dhe qytetarët e Kosovës përbën një të arritur historike.

Kufijtë europianë do të jenë gjithnjë të hapur për fëmijët tanë.

Ata do ta shijojnë lëvizjen e lirë, do t’i takojnë bashkëmoshatarët europianë, do të krijojnë lidhje të reja të miqësisë dhe do t’i forcojnë edhe më shumë lidhjet me familjarët e tyre në diasporë. HTH

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Ideali thotë:

  Kta te dy duhet urgjent mi fut aty ku e kan vendin.Kta po su hoqen nga pushtrti e keqja ne krte vend ska mu nal kurr.Kta me ta kapercy pragun nuk ktjrhesh mbar se le met udheheqe kta asht tmerr.Zoti paft see pagoft ,po nuk flliqet me ta se kta dihet npushkatm si Qausheskin.Nuk rrin kan bo qka kan bo e dim te gjithe mos me fol,mi ga bythes fort edhe me punu nadhti rdhe populli nalet e mendon pak.Po jo kta skan te ndalun,kta vazhdojn ,dojn mu qky,veq per veti mutat.Hadhimovski thojke nji dit nuk ka korrupcion qysh po thojn ,ka po ma pak sepse i konvenon ktij se asht kemb e kry muti,e qka asht ma e keqja mja vesh edhe popullit tpafajshem,qe edhe kashaten ja ka marr tash edhe ket barr mja vesh mutat….kriminelat…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. asha thotë:

  O ju dyve nanen jau Q…bash,o hajna qe e murt nqaf ket ven e ket popull.Ani kush se per ju po bohet liberalizimi,ju krni qene shkaktaret kryesor o muta.Ju dhe vetem ju muta ,per HAJNIT e juja kemi met dej tash.Ju dhe vetem dhe mos mendoni qe populli se di dhe jau harron ket zhvatje dhe kto hajni qe keni lene peng ket popull.Ju dhe betem ju Muta jeni fajtor per tgjitha ,do ju vij dita ,mos mendoni qe do fshiheni mbas petkut te pushtetit.Do ju vij dita besoj shume shpejt dhe keni pet ti vjelle me gjak ,ato qe ja keni marr ketij populli te mjere PHUU Zoti ju faroft me fmijr e nipa ,mos bift ksi fare e flliqt ne kto troje kuuurrrr…..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...