Published On: 23 Prill, 2016

Hashim Thaçi në spitalin psikiatrik (të nervave)

 

Intelegjenca e kryetarit

Hashim Thaçi pasi u bë kryetar, e vendosi ta vizitoj Spitalin psikiatrik të Prishtinës. Pasi u gjend aty, i rrethuar nga personeli mjekësor e pyeti drejtorin e repartit:
-Cili është kriteri që përcakton se një pacient është shëruar?
-Ne, -iu përgjigj drejtori, – e mbushim një vaskë me ujë dhe i japim të sëmurit një filxhan dhe një lugë kafeje dhe i themi që ta zbraz vaskën nga uji.
-E kuptova, tha Thaçi, njeriu normal, demek i shëruar e zgjedh filxhanin se është më i madh!
-Jo,- ia ktheu drejtori. Një njeri normal e heq tapën e vaskës dhe ajo zbrazet vet!…
Boksh Baruti
(Barsoleta -2)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...