Published On: 29 Janar, 2016

Hashim Thaçi me zyrtarë të State Departamentit në hapjen e konsullatës në Iowa

  • Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi ka udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shtetin e Iowa’s për të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së konsullatës së Kosovës.

Ministria e Jashtme e Kosovës ka bërë me dije se Thaçi tashmë ndodhet në Iowa ku do të inaugurohet konsullata. Thaçi nuk ka njoftuar për udhëtimin në SHBA në Facebook, siç bën zakonisht. Ndërkohë në njoftimin e MPJ’së bëhet e ditur se atje do të jetë edhe Drejtori i Zyrës për Çështje të Europës Jugore dhe Qendrore, Thomas K. Yazdgerdi. Burime të Gazetës kanë bërë me dije para disa ditësh se Thaçi me zyrtarë të Departamentit të Shtetit do të flasë edhe për çështjen e zgjedhjes së Presidentit. Më saktë do të mësoj nëse do të ketë mbështetjen e SHBA’ve për t’u zgjedhur në këtë post

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...