Published On: 26 Qershor, 2016

Hashim Thaçi, gjarpër i Vuçiçit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se nuk do të lëshojnë pe për çështjen e demarkacionit.

“Ju e patë të ashtuquajturin president të Kosovës, i cili i dha ultimatum Kuvendin për demarkacionin”, tha ai në emisionin “Argument Plus” në RTV 21, raporton Blic.

Sipas Kurtit, Thaçi i ka borgje Serbisë, dhe këtë ultimatum nuk ia bën Serbisë, por Kuvendit të Kosovës.

“Ju e dini se Thaçi në luftë e kishte nofkën Gjarpën. Por jo gjarpën ilir, por indian. Ju e dini se ky gjarpër, sillet ashtu si i bie fyllit pronari i tij, dhe i mbledhë paratë. Ngjashëm është Hashim Thaçi, gjarpër i Vuçiçit”, tha ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...