Published On: 27 Korrik, 2016

Hashim Thaçi është “president” idiot*!?


Sinan Kastrati

Me rastin e 5 vjetorit, ditën e “bashkimit” territorial të Kosovës, 25 korrikut të vitit 2011.

A nuk është fyerje për shqiptarët dhe të tjerët që jetojnë në Kosovë, që paguajnë TAKSAT, TATIMIN dhe kryejnë obligimet tjera ndaj shtetit kur “presidenti” i vendit sa herë që flet rren.

Më 25 Korrik 2011, Hashimi, si “kryeministër” merr “vendim” që ta ndërroj drejtorin e policisë së Kosovës dhe ta emëroj djalin e udbashit Enver Magjunit nga Vushtria, si drejtor dhe e nis aventurën e radhës në “luftë” kundër “Mullinjve të Erës”.

Viktima e parë ishte polici Enver Zymberi, ndjesë pastë!

Mjerisht, sot e asaj dite, vrasësi nuk “u zbulua”.

Po si të zbulohet kur ai ishte Hashim Thaçi, dora vetë.

Po mos të ishte vetë VRASËSI, Hashim ‘hajni’, “presidenti” apo ish “kryeministri” do të jepte dorëheqje “morale” e të përgjigjej pastaj para organeve të “drejtësisë”, ai u rangua në postin (e Pol Potit) e “presidentit”, me ndihmën e Isës e “rugovistëve” të LDK-së dhe familatrëve, fëmijëve të Rugovës.

”Falë këtij aksioni dhe sakrifice, pikat kufitare tani menaxhohen nga Policia dhe Dogana e Kosovës, dhe që nga ajo kohë kemi lëvizje të lirë të njerëzve dhe mallrave në tërë territorin e Kosovës, përfshirë edhe pjesën veriore të vendit.

U hoqën barrikadat për herë të parë. U organizuan zgjedhje në nivel lokal e qendror, si dhe në veriun e Kosovës, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

25 korriku i vitit 2011 është dita e fillimit të integrimit të serbëve të veriut në institucionet e Kosovës dhe njëherësh goditje ndaj ndikimit të Serbisë në këtë pjesë të Kosovës.

Nga ajo kohë është bërë shumë, por na mbetet edhe më tepër për të bërë.

“25 korriku është dita e bashkimit territorial të shtetit të Kosovës” do të thoshte Hashim Thaçi, tash.

Po a ka turp më të madh se sa me rrejt një popull 2 milionë banorë afro 2 decenie?
Idiotizmi tjetër edhe më i madh është se po ky, Hashimi, iu bënë nderime dhe vendos ”kurorë lulesh në memorialin e 14 qytetarëve serbë të vrarë menjëherë pas luftës, 17 vite më parë, në fshatin Grackë të Lipjanit”, shkruan koha.net dhe vazhdon: “Këtë akt kriminal, presidenti Thaçi e ka quajtur veprim jo vetëm kundër viktimave që ishin duke punuar në arë, por edhe akt kundër lirisë së Kosovës dhe të ardhmes së saj demokratike.
“Sot lutem me dhimbje dhe shpreh edhe një herë keqardhje për të gjitha viktimat gjatë dhe pas luftës, të të gjitha komuniteteve. Çdo krim duhet të zbardhet dhe të ndëshkohet. Krimi është krim kundër kujtdo qoftë të jetë bërë apo nga kushdo qoftë që është kryer”, ka thënë presidenti Thaçi.

Gjithashtu, presidenti Thaçi ka thënë se duhet të zbardhet njëherë e përgjithmonë fati i të gjithë të zhdukurve, qofshin shqiptarë, serbë, romë apo çfarëdo komuniteti tjetër. “Të gjithë kemi përgjegjësi të punojmë në këtë drejtim. Kemi përgjegjësi para familjeve të tyre dhe të ardhmes së fëmijëve tonë….”.

Kush i kreu këto krime?
Vërtetë do të ishte humane në një shtet demokratik që një president i vendit nderon viltimat e luftës … por a do ta bënte një president apo krtyeministër serb një gjest kaq human ndaj shqiptarëve të Kosovës sikurse Hashimi?
A do të vinte Nikoliq në Abri, Krushë, Qirez e të vendos lule …..?
Hashimi, në vend se me kerkua falje dhe me u përul me kurora me lule ndaj vorrit të Kolonel Ahmet Krasniqit, që as vorr nuk ka në Kosovë, shkon te shkiet sepse shkiet e kanë pru aty ku është, mjerë ne!
—* IDIOT-i, njeri me të meta mendore, me zhvillim mendor shumë të mangët që nga lindja …. sipas “Fjalorit të Ghuhës së Sotme Shqipe”.

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Miku i im sinan Kastrati i cili me shkrimet e tij E ka
  pervehtesue rrespektin tim Se pse eshte njohes i mire i
  ngjarjeve , i trevave, i kultures ,i bujarise e i ndertimit
  te mirefillt te intelektit dhe mbi te gjithave njohes i
  skelqyeshem i edukates me parime ne diciplina deri te
  edukata estetike teknike e theks te vequar edukaten
  patriotike Ne ket shkrim dua ti japi nje verejtje ne
  termin Idijot ! Ne baze te IQ (shalles se intelegjences)
  Majmunit iu ka caktue shkalla e IQ =35 Ndersa Idijoti
  e ka te zbritur IQ ner 35 Pra Hashim Krimi nuk eshte Idiot
  Por siq thot parafolesi i nderuar Hashim Shala Idiot jan zgjedhesit (votuesit teknefec) Hashim vellau i Erdoganit
  Bashkepunetor i sherbimit sekret francez mik e gjak serbi,
  Mashtrues ordiner ne secilen fushe te jetes shqipetare
  Ky karasumsalle qe gjate lufte i shpalle lufte Ahmet Krasniqit, E shkatrron UCK-enduke e ndar ne frakcione
  E lufton Ajken kombetare ne krye me Dr Rugoven I dorzon
  UCKen dhe i ben organizate oxhak fshises E qet kufinin ne
  Uren e Ibrit I majorizon qetniket ne veri , Krijon asociacione me komuna serbe me enkllava duke e shkele
  kushtefuten bashk me isen E nenshkruen demarkacinin dhe
  e qet parlamentin para aktit te kryer ! U fale traktora
  serbve e jo shqipetarve te kallur e perveluar I perkrahe popat e kishat qe edhe Shkodren e quaj ndjep serb I dergon
  20 polic per ti marre doganat dhe kthehen me zymerin E vrar
  Me dogana te kalluna Me ndertimin e parkut mbi uren e miqesise mi iber Pra ky eshte ekspert serboqetniuk qe
  gjakun e derdhur te shqipetarve e ka bere shurre pelalash
  dhe zgerdhihet e rrene se pse ftyren e ka autoban ne te cilinqkuen qet baglojne dhi e thi se ky eshte dilingji
  Pra i nderuar Sinan nuk fole me gjuhen qe meriton te flitet per ket debil drenicak kopil ! Keti e Isa Shkinulve
  te Laper sallatave te gjubres LDK duhet zhbi faren Po kush
  Vet Vulosja Katastrofa Ramush Daramphylli skaligji
  Fatmit Kupa me bisht te djegun ! Femija e Rugoves e nent
  muaj pa linde jan kujtu kujt ti perngjajne qe ne rrenjen e tyre ishte ma i keqi Pra Populli Idijot voton debil Hajna
  krimiel e kopil ! Por intelektualet duhet ta mprehin mendjen Ta perdorin edhe forcen e sakrifices per ze miren
  e gjeneratave qe vijne Se gjeneraten 30 vjeqare e ka hanger dreqi me Mullahoxh Krasniqin Me Idhnim Kelbanin
  (Gzim Kelmeni eshte Aj) Me Saraqi faqeziturqeli E me
  Hazir qafir bytmisir anadoli bismilah Deri te Beqir
  E sabri Hamit dhampir akadebil gjynah Reago ne mendimin qe shpreha I nderuar Sinan!Kundershto nese ki argumete tjera
  Ti e komentuesit e ketij shkrimi tuaj te nershem
  Pershendetje !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)
  • Përshëndetje I nderuari Mal Uka. ” … Doli njëri m’i shite n’treg një thi dhe nji zog thiu (thi t`vogel / derrgucë). Afrohet një blerës dhe e pyet: Sa kushton thiu i madh? 1000 grosh, i përgjigjet pronari i thiut. Po ky thiu i vogel, sa kushton, prapë e pyeti blerësi?! 5000 grosh, përgjigjet pronari ( i zoti i thiut )… Si është e mundur që, thiu i madh kushton njëmi grosh e thiu i vogel pesëmi grosh?!!! He, he, he, shumë e thjeshtë, ky i shtrenjëti / thiu i vogël është ” Thi i biri thiut ” ia priti pronari i thiut!!! Per atë edhe kushton pesëfish ma shtrënjtë….!!! Ju përshëndes, Juve dhe Sinanin…. Klm

   Përgjigjiuni
   Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
   • Mal uka thotë:

    Ha ha ha Si gjithehere Fjalet tuaja si te nxjerra nga
    paqeta e xhamedanit dhe gostite hijshem se zanatin ia
    ki per hyzmet ! ha ha ha ! Po thiut te madh iu ka ba mishi krejt sllanine E keta te vegjelit e kan qmimin
    ma te shtrejt se perrzhiten ne skaren serbe duke i
    rrutulle maje prushi me shilorin e ngulun ne bythe
    e qite ne krye te goja E kembet e lidhura,do behen mjet per muhabet Te vuko karagjiqve Azbukagji me kuluture qoban delesh E zanatli me i ra filikaqes , ciganski Per ti knaqe popat e kallugjericat
    ne kishat qetnike!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
    • I nderuari Mal Uka, as Ju e as Sinani, asgjë mangut s`ia paskeni lën ” presidentit ” të pakicave, sidomos të shkijjjeve ( më së paku i shqiptarëve, i imi, hiqë se hiqë )…..!!! Një njeri, qoftë ai edhe ” president ” i cili iu përulet ” kriminelëve ”
     dhe pllakave të tyre ” me e fshi böthen ” ( m`falni n`shprehje ), në të cilat qëndron mbishkrimi ” shiptarski terroristi “, për mua dhe hesapet e mia, jo vetëm që s`është njeri, por as gomarë jo ( do e nënçmoja kafshen ), thjeshtë ” çkulan i Brojes “….!!!
     PS, ishte k`naqësi t`lexoja shkrimin e mësipërm t`Sinanit dhe t`Juajin, me të cilët keni ” përshkruar ” thuaja me pakë fjalë ” paftyrësinë ” e ” plesidentit…. Përshëndetje të përzemërta të nderuar Mal Uka dhe Sinan Kastrati… Klm

     Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 2. HAZIR thotë:

  GJITH NE NJE MENDIM GJITH NE NJE LECK HAJN M…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. hashim shala thotë:

  Hashim thaqi nuk eshte president idiot por populli eshte idiot qe ka lejue LDK me e zgjedh kete idiot e ju qka jeni te LDK populli eshte idiot dhe e meriton HASHIMIN ME E PASE KRYETAR KY ESHTE NJE POSHTRIM PER KETE POPULL POR ESHTE EDHE MERITE ME E PASE HASHIMA ME I SUNDUE MOS U ANKONI ASPAK se si LDK ,PDK AAK ,NISMA DHE LV krejte jane nje mut kane nje ide komunsta , soiclista bandita cuba hajna

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...