Published On: 27 Prill, 2016

Hashim Thaçi e tradhtoi komandant “Dajen” Azem Sylën, Nazim Bllaca –njeri i Thaçit!

Presidenti Hashim Thaçi është njeriu i parë që reagoi për bastisjet në kërkim të arrestimit të deputetit të PDK-së Azem Sylës dhe grupit të tij kriminal. Derisa ishte heshtje e tmerrshme në PDK, dhe të gjithë nuk po dinin nga t’ia mbathnin për të gjetur çare për veti, nga frika se mund të arrestohet kushdo, president Thaçi përgëzoi të gjitha institucionet e përfshira në këtë operacion.
Hashim Thaçi këtyre ditëve ka pasur takime të ngjeshura me krerë të sigurisë dhe korrupsionit, si kryeprokurorin e shtetit, shefin e Antikoorupsionit dhe me udhëheqës të tjerë, për të dëshmuar se si president do të luftojë krimin e organizuar dhe korrupsionin. Por, asgjë nga kjo nuk është e papritur, ky është misioni i tij, atë që e kemi pagëzuar si luftë e tij për të ruajtur me çdo kusht pozitat e tij, dhe për të evituar sa të jetë e mundur arrestimin e tij.
Por, arrestimi i komandant “Dajes”, Azem Sylës, po e zbulon përfundimisht luftën e brendshme në PDK, dhe se tashmë për momentin humbësi është Syla.
Përveç tjerash kjo situatë po e zbulon edhe një të vërtetë tjetër të madhe, se Nazim Bllaca, po del të jetë njeriu apo bashkëpunëtori i Hashim Thaçit, i cili u mnroj prej tij, dhe që tani po jep rezultatet e para përfundimisht në këtë luftë brenda llojit.
Hashim Thaçi nëpërmjet Nazim Bllacës po e përmbyr kupollën e brendshme të PDK-së, dhe kupollën e krimit të organizuar në Kosovës.
Por, Azem Syla edhe në këto orë të funda para arrestimit të tij, po përpiqet të sigurojë ndihmë nga miq të tij, fatkeqësisht pa vlera shqiptare, që të trajtohet më mirë.
Azem Syla, po ashtu tashmë është një kërcënim për Thaçin, pasi ai ka fuqinë dhe mundësinë të zbardh shumë nga krimet e kryera nga kupolla e krimit të PDK-së, ku Hashim Thaçi nuk mund të amnistohet.
Ky kërcënim mund të bëhet tepër i rrezikshëm pasi, nëse Syla ia arrin të nxjerrë më shumë nga bashkëpunimi i tij, në mënyrë që të gjejë falje për një pjesë të krimeve, ai do të dëshmojë në Gjykatën speciale kundër Thaçit.
Pavarësisht se Thaçi tashmë po ndjehet si fitues dhe mund të krenohet për këtë, e ardhmja mund të jetë shumë e trishtë!
Ende pa përfunduar kjo betejë po lindin luftra të reja në horizont!
SHQIPTARI.EU

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Hilmi thotë:

  More po me dhimbset populli se po hjek e nuk ashte pune me u rregullue se keta eshte e ditur se kan me shkue ne burg por ajo nuk mjafton se hjeka e popullit nuk barazohet me te bamen e Tyre ;;;;;

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(2)
 2. shpend thotë:

  E dhimshme kjo ev qna piu e zeza kojeee populli aaa populli se harrove i ka aji bijt e vet
  faliminderit faliminderojme ate Gjinin e portokallis .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)
 3. shpend thotë:

  E dhimshme kjo ev qna piu e zeza koje populli aaa populli se harrove i ka aji bijt e vet
  faliminderit faliminderojme ate Gjinin e portokallis

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...