Published On: 1 Shtator, 2016

Hashim Thaçi e liroi Azem Sylën nga burgu ti sigurojë votat për demarkacion?

 

Azem Syla deri para pak javësh as që e ëndërronte me lirimin nga burgu. Por, Hashim Thaçi bëri sikur po i gjendet afër Sylës, i mbështetur për muri në rrugëtimin e tij antishqiptar, duke u rritur forcat kundërshtuese ndaj tij, veçmas pasi ai e kishte dorëzuar para drejtësisë Azem Sylën, të gjithë të dyshuarit për krime ndiheshin tashmë të braktisur nga miku i tyre Thaçi, andaj, vendosën ta kundështonin sa më shumë, veçmas për demarkacionin.
Pra, i gjendur kaq ngushtë vendosi të bëjë një gjest ‘dashamirësie’, ndaj Azem Sylës, i cili së shpejti do të arrestohet për krime lufte, që ta lirojë nga akuzat për krimet ekonomike në Kosovë.
Kështu që në këtë mënyrë, Hashim Thaçi ka siguruar mbështetjen për demarkacionin të deputetëve miq të Azem Sylës, dhe po ashtu i ka lehtësuar nga frika e arrestimeve, por që realisht beteja ndërmjet Sylës dhe Thaçit do të marrë rrjedha të reja, pasi Syla, do të mundohet që kohën në liri ta shfrytëzojë për të siguruar shfajësimin e tij, sikurse po bën Thaçi, dhe që të dy po mundohen që të gjejnë mbështetje në Serbi.
SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...