Published On: 24 Janar, 2016

Hashim Thaçi dhe klani i tij LDK-së i sollën vetëm kobe! Kush e voton, tradhtar

 

REAGIM I NËNDEGËS SË LDK-së NË WILISAU

 

Në mbledhjen e kryesisë të kësaj nëndege të mbajtur me 24.01.2016 në Gettnau, u shqyrtuan disa pika që pati si rëndë dite. Njëra ndër to, e që ishte temë e nxehtë e debatit, ishte zgjedhja e Presidenti të Republikës së Kosovës. Kritika të ashpra u drejtuan ndaj disa figurave udhëheqëse të LDK-së, të cilët me deklaratat e tyre publike se LDK-ja e ka për obligim ta votoj Hashim Thaçin për presidentë të Kosovës. Deklaratat e Isa Mustafës dhe nënkryetarëve të tij dhe disa të tjerëve që janë pjesë e klanit Mustafa u cilësuan skandaloze dhe tejet fyese për kryesin e nëndegës së Wilisaut dhe anëtarësinë e sajë të gjerë. Të pretendosh t0ë provosh dhe të bësh përpjekje, që me ç’do kusht, të zgjedhet president njeriu që qëndroi në majat e një organizimi, së bashku me shumë figura që qëndrojnë rreth tij, ishin dhe vazhdojnë të jenë figurat më tragjike që LDK-së i sollën kobë dhe vetëm kobë, duke (i kurdisur kurthe dhe ndërskamca nga më të ndryshmet dhe si pasojë e këtyre veprimeve, tani më, s`janë në jetë figurat më të rëndësishme drejtuese të LDK-së, pra, u vranë dhe kurrë s`u bë asnjë përpjekje si detyrë e tyre që kanë përfaqësuar institucionet përgjegjëse për këtë çështje, si qeveritar-pushtetar, në pushtet për të zbardhur këto vrasje, por u krijuan e vazhdojnë të krijohen vetëm pengesa në këtë drejtim..!) duke ia likuiduar figurat më të rëndësishme drejtuese të LDK-së. Kjo figurë kriminale me organizatën famëkeqe SHIK-un, që e shitoi dhe shkretënoj Kosovën tash e sa vite me shpifjet dhe propagandën e tyre të nëndheshme dhe tinëzare, e shpallën tradhtarë presidentin Rugova dhe bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, përpiluan listat e zeza në krye të të cilave figuronte presidenti Rugova, pasuar nga bashkëpunëtorët e tij të ngushtë. Pjesa dërmuese e këtyre figurave nga këto lista u ekzekutuan në stilin e OZNA-s famëkeqe ku pa gjurmë e pa gjyq likuidoheshin. Këto deklarata të këtij klani shkatërrues në LDK nuk mund të cilësohen ndryshe vetëm si dëshmi e pakontestueshme se ky klan ka qenë në bashkëpunim me këtë organizatë famëkeqe edhe më parë dhe se tani me këmbënguljen e tyre se Hashimi duhet të jetë presidentë rrumbullakëson pushtimin e të gjitha institucioneve të Republikës së Kosovës dhe pastaj kjo kastë e ndyrë kriminale të jetë e paprekshme. Kryesia e nëndegës së LDK-së në Wilisau dhe anëtarësia e saj e gjerë i bën thirrje deputetëve të LDK-së që atë ditë kur Hashimi të votohet për president mos të gabojnë ta marrin përgjegjësinë historike të epitetit tradhtarë për ta votue këtë figurë përçarëse dhe kriminale.

Ju deputetë të nderuar të LDK-së jeni zëri i anëtarësisë së sajë të gjerë, andaj ju nuk guxoni të votoni në kundërshtim me vullnetin e tyre, ju atë ditë duhet ta bojkotoni atë seancë dhe ta bëni të pamundur zgjedhjen e këtij krimineli në krye të shtetit tonë. Me bojkotimin tuaj të asaj seance, ju të nderuar deputetë të LDK-së do të tregoni edhe një gjë shumë të madhe, se ju jeni zëri i vërtetë i anëtarësisë së LDK-së dhe se Isa me klanin e tij, nga ai moment nuk do të jenë më përfaqësuesit legjitim të anëtar sise së LDK-së, por do të jenë përfundimisht uzurpatorë klasik dhe se, sa më parë LDK-ja duhet liruar nga ky diktatorë me klanin e tij.

 

Me respekt kryesia e nëndegës së LDK-së në Wilisau, Zvicër

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. jan thotë:

    ashtu duhet me ju ndi zani se LDK-ne e ka kapun dreqi

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...