Published On: 4 Shkurt, 2016

‘Hashim a ishte gjyshi jot serb, rom apo veç ortodoks!?”

Murat Jashari: Hashim a ishte gjyshi jot serb, rom apo veç ortodoks!

 

 

Cila është origjina e vërtetë e Hashim Thaçit? A do ta mësojmë ndonjëherë linjën e tij gjenealogjike, ashtu siç në të vërtetë është.

Në një deklaratë dërguar redaksisë shqiptari.eu, Murat Jashari i njohur për pyetjet e tij,

Murat Jashari vëllai i komandant Kumanovës, i vrarë në rrethana të paqarta në luftë, por që tashmë dyshohet të jetë ekzekutuar në pusi apo edhe pa shpinde, akuzon parinë e UÇK-së së krijuar nga e majta, si fajtore për shumë vrasje politike, të atdhetarëve shqiptarë në Shqipëri pastaj për vrasjen e Ilir Konushecit, Behajdin Hallaçit, Shaban Shalë etj., për keqpërdorimin e miliona eurove dhe për shumë

“Babai i jot Hashim, Haxhiu ishte shumarë (roje pylli). Babai i Haxhiut Sinani a ishte Sinan Idrizi?

Po babai i Sinanit, a ishte Radosllav Daniloviç, pop serb. A ishte martu me rome, dhe kisha a e kishte përjashtuar? E ky prej inatit të tyre a e pranoj fenë islame dhe e merr emrin Jusuf? Pra, Jusufi, që në të vërtetë është Radosllav Danilloviç, ka vdekur në vitin jo të largët 1929.

O shqiptarë Hashimi e din prejardhjen e vet, por ju që tash po e kuptoni pas gjithë atyre të ligave që ia solli Kosovës, nuk keni pse ti besoni, e lëre më të pranoni të zgjidhet president”, përfundon deklarate me pyetje e Murat Jashari. /Shqiptari.eu

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. science fiction thotë:

  Po tash jemi ne njefare demokracie te hamamit dhe gjithkush flet cka ia merr mendja pa u friguar.As ligj pwr keqperdorim te fjales publike apo per shpifje nik kemi.I ka ardhur mundesia gjithkijt te shitet patriot,i mencur e cka jo tjeter.Perndryshe familja jashari nga orizara,sipas njerezve qe e njohin nga afer ,nuk ka qene ne ze per te mire ne ate ane.Mos te hyjme tash ne thashethenme sepse ne fund te fundit ismet jashari eshte vrare per lirine e Kosoves por fatkeqesisht dikush po do te perfitoj nga sakrifica e tij.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. Hasan Ademi thotë:

  Ka peseqind vjet qe familja e Sinan Irizit ne këto treva njihet si shqiptare, e tash ky zotnija ja nderron emrin në Radosllav !Po ku e msove kete histori ti?
  Akuzoj njerëzit për tjera punë, aty ku ki fakte, e mos trillo kso punesh , se stë beson njeri.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(18) Nuk Pelqej(6)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...