Published On: 6 Janar, 2016

Hasani: Mos alarmoni se situata është nën kontroll

Në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës në studio me Kushtrimin Sadikun i ftuar është  drejtori i  Agjencionit për Menaxhimin e Emergjencave nga Ministria e Punëve të Brendshme,Mahir Hasani.

Vërshimet që kanë ndodhur sot nëpër Kosovë si rezultat i reshjeve të mëdha të shiut është kryetema e debatit.

Zoti Hasani ka thënë se situata nuk është alarmante dhe ka dhënë informacione për të gjitha pjesët ku janë të prekura nga vërshimet.

“Situata në Kosovë nuk është alarmante, pavarësisht se ka pas vërshime, ne si agjencion që funksionojmë në kuadër të MPB-së kemi qenë në monitorim të gjendjes që nga dje po ashtu edhe sot.”

“Vërshimet në Malishevë, Klinë, Gjakovë janë më të shumta kemi të dhëna të sakta për çdo vend.”

“Në Prishtinë ka më shumë  vërshime në Hajvali, problem është edhe infrastruktura. Në Fushë-Kosovë në lagjen Apollonia kemi më shumë probleme.”

“Malisheva është më së rëndi, ne kemi komunikuar me të gjithë personat përgjegjës në komuna.”

“Kemi informacione edhe nga Mitrovica nga veriu dhe jugu, por aty nuk ka vërshime.”

“Agjencioni ka qenë në teren të gjitha qendrat kanë qenë të mobilizuara, në këso situatash agjencioni e bën monitorimin e gjendjes, me përjashtim të komunës së Lipjanit ku ka kërkuar një pompë dhe ne i kemi ndihmuar, komunat tjera nuk kanë kërkuar asnjë ndihmë, ka përfunduar Hasani, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...