Published On: 14 Maj, 2016

Hasani: Molliqaj me banden e tij po mundohen ta pengojnë protestën e sotme

 

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, ka thënë në Ora e Fundit në Klan Kosova se Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, po bënë fushatë kundër protestës së përbashkët të AAK-së e Nismës e cila pritet të zhvillohet sot – me 14 maj.

“Daradn Molliqaj dhe banda e tij kanë dalur në terren ta pengojnë protestën, sepse po shihet se do të ketë një pjesëmarrje masive. Molliqaj po i fton aktivistët e Vetëvendosjes që të mos dalin në protestë”, ka thënë Hasani.

“Ai (Molliqaj) po bënë ftesë nëpër fshatra e qytete që të mos dalin, por neve nuk na pengon kjo, sepse njerëzit nuk mund të ndalen dhe ne e dimë se ata do të dalin”.

Hasani ka thënë po ashtu se është shumë më mirë që janë ndarë nga Vetëvendosje.

“Kur po shohim veprimet e fundit të Lëvizjes Vetëvendosej më mirë që jemi ndarë, sepse Nisma për Kosovën ka punuar hakikat ,kurse Vetëvendosje paska punuar që të marrë njerëz nga ne”, ka thënë anëtari i Kryesisë së Nismës.

Ai duke folur për ish-opozitën e bashkuar tashmë, kur ishin një bllok Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, ka deklaruar se brenda kësaj tresheje kishte opinione të ndryshme se si fitohet pushteti.

“Ne marrjen e pushtetit e shohim me votë e jo me dhunë”, ka thënë Hasani, duke shtuar se ka pasur të tjerë, duke mos thënë se kush janë të tjerët, që ndoshta kanë dashur edhe gjakderdhje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...