Published On: 4 Mars, 2016

Hasani-Lladrovcit: Mos hy në tema që nuk i di dhe nuk ke qenë protagonist

Nait Hasani i PDK-së ka reaguar në polemikën që po bëhet mes Rexhep Selimit dhe Ramiz Lladrovcit për ngjarje të luftës në Kosovë.

Hasani ka thënë se nuk dëshiron të ndërhyjë në këtë temë, por ka thënë se “mjaft me këto në emër të luftës”, transmeton Koha.net.

Ai më tej i ka thënë Lladrovcit se mos të hyjë në tema për të cilat ai nuk i di dhe nuk ka qenë protagonist, dhe sipas Hasanit, këtë e thotë me qëllim të mirë dhe për hir të së vërtetës.

Hasani ka shtuar në fund se nuk është hera e parë që tentohet që rëniet e ushtarëve të paraqiten si të dyshimta.

Ky është postimi i plotë i Hasanit në Facebook:

I percolla me vemendje qe nga mbledhja e Kuvendit te Kosoves per zgjedhjen e presidentit e deri me sot debate jo te pelqyeshme dhe debatin e fundit ne mes z. Selimit dhe z. Lladrovcit dhe nuk dua te nderhyj, po me qellimin e mire qe te mbylle kete debat, them mjaft me keto ne emer te Luftes.

Por ne kete debat dua te nderhyj dhe i them mjaft z. Lladrovci qe, kerkon llogari nga Selimi per arrestimet tona dhe vrasjen e Zahirit.

Dua t’ia bej me dije z.Lladrovci se para se te vritej Zahiri, Edmondi dhe Hakifi dhe para se te arrestohesha unë Rexhep Selimin, Muje Krasniqin komandant – Kapuqin, Xheladin Gashin komandant – Plaku etj bashkeluftetar i kam lenë ne Prekaz ne Familjen e Adem Jasharit. Prandaj te lutem z. Ladrovci mos hy ne tema për te cilat nuk i di dhe nuk ke qene protagonist. Kete ta them me qellimin më te mire dhe për hir te se vertetes.

E them kete sepse nuk eshte hera e pare qe tentohet qe reniet e shokeve te paraqiten si te dyshimta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...