Published On: 16 Prill, 2016

Hasan Preteni: Ndihem i turpëruar për garën në IPK

  • Gara për kryetar të Inspektoriatit Policor të Kosovës ka përfunduar kjo pasi komisioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme ka përzgjedhur Hilmi Mehmetin, kandidatin më të suksesshëm për pozitën e Kryeinspektorit të PK-së.

Lidhur me këtë, ka reaguar Hasan Preteni, i cili edhe ishte njëri prej kandidatëve për këtë pozitë.

Preteni thotë për “Zeri.info” se ndihet i turpëruar që ishte pjesë e kësaj gare, siç e quan ai, të sajuar.

“Përgëzoj komisionin për dëgjueshmërinë,devoteshmerine dhe realizimin e detyrës se marionetës ne misionin politik,mund te mos punoni por te punoni me direktiva dhe me vlerësime jo reale kjo nuk do justifikim. E ndiej veten shume te turpëruar qe kam mare pjese ne një “garë të sajuar” kur fituesi qenka përcaktuar me herët. Keqardhje për të sinqertit-garuesit, turp per te pamoralshmit dhe te atyre pa integritet”, thuhet në reagimin e tij.

Ndërkohë,  Hilmi Mehmeti ka fituar 88.2%. të pikëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...