Published On: 15 Maj, 2016

Hartë e Shqipërisë e vitit 1881-në versionin Rus, mjaft e dëshiruar për shqiptarët

 

Kjo hartë tregon të gjitha vendet e Shqipërisë etnike, ku përfshin të gjitha vendet e populluara me shqiptar që sot mjerisht janë jashtë shtetit shqiptar, nënës sonë Shqipëri. Harta e Shqipërisë në vitin 1881-në e dhënë në versionin Rus, që është mjaft e dëshiruar për shqiptarët.

Këta kufi të shtetit shqiptar do ti kishte dëshiruar të jenë realitet çdo shqiptar dhe në të  cilin shqiptar rrjedh vetëm gjak i pastër shqiptari.

Shpresojmë që të bëhet realitet ndonjëherë/ GAZETA SHQIPTARI.EU

LEXO EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/ramadani-ferat-shala-me-urdher-te-kadri-veselit-i-dha-70-mije-marka-per-ta-vrare-familjen-hajra/

 
Displaying 11 Comments
Have Your Say
 1. Altin thotë:

  Dokrra….te sajuara….asgje nuk eshte e vertete nga kjo….ata qe jane osmandashes mund ta enderrojne kete shtrirje…. cfare media serioze jeni ju qe perhapni gjepura te tilla te sajuara…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. ismet thotë:

  Shkrojnat latine nuk jan te rusit.Veq mundet me kane gjuha croate

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 3. Ilirida thotë:

  Shikoni kta kufi mund të ju kthehën shqiptarëve vetëm se vetëm nëse e pushtojnë edhe një herë osmanlit balkanin atëherë po nëse jo asnjëher sën do t’i kthejmë kta kufi. Ruj zot mos na prishin edhe ça kufi që i kemi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(9)
 4. Rizvan thotë:

  Po po bëhen ndryshime në kët bot !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 5. Albani thotë:

  Kjo eshte harta qe munde te sjelle paqen afatgjate ne gadishullin Ballkanik.Ndryshe,kurre nuk do te kete qetesi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(1)
 6. astrit thotë:

  Me politikanet qe drejtojne neper te gjitha viset shqipetare me te vertete qe rrezikojme shume,por veç nji gja me gezon dhe kjo eshte Zgjimi i ORTODOKESVE SHQIPETARE TE Maqedonise. RROFTE SHQIPETARIA.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(25) Nuk Pelqej(2)
 7. abazi thotë:

  sa u kon turqija kena pass krejt e kqyrni tash kush eshte okupatori mas turqis krejt kena hup

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(26)
  • Kolovica thotë:

   Nuk asht e vertet se turqis ja kemi pa sherrin e nuk na ka dhan shtetin pa luft sikur qe ju ka dhan token serbeve per kurva o kalavesh ns e fitum pavarsin ne 1912 ne luft kundër te gjitheve serbeve turqeve e grekve.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(24) Nuk Pelqej(3)
  • Turqija ma shumë prej gjithve ka shkatru dhe ka terorizu popullaten shqiptare, kur është tërhequr nga Ballkani ka lën sllavët pronar të këtyre vendeve. Lexo arkivat turq se si na quajn dhe përshkruajn neve”arnautve”…

   Përgjigjiuni
   Pelqej(25) Nuk Pelqej(7)
 8. Dardi thotë:

  Veq ishalla jo gjak prej qetyne tdrenices

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(4)
 9. Pagani thotë:

  Kemi humb teritore mbi 70% ka mbet veq trojte te pakte si duket edhe 100 vite do te zhdukete krejtsishte

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...