Published On: 18 Tetor, 2016
Bota |

Harta/ Hillary Clinton në avantazh përballë Donald Trump

Kanë mbetur edhe 3 javë nga dita e zgjedhjeve Presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa sipas sondazheve, kandidatja demokrate Hillary Clinton është në avantazh përballë Donald Trump.

Sondazhet nxjerrin fituese Clinton dhe nëse asgjë s’do të ndryshojë deri ditën e zgjedhjeve, Hillary Clinton do të jetë Presidentja e re e SHBA-së.

Të paktën kështu raportojnë mediat amerikane, të cilat shkruajnë se kandidatja demokrate sa vjen e po rrit diferencën me rivalin e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...