Published On: 7 Gusht, 2016

Harrojeni plazhin! Tre ditët në vazhdim me shi dhe ulje temperaturash

Moti i nxehtë ia ka lënë vendin reshjeve të shiut që prej mbëmjes së djeshme. Vendi është zgjuar sot me reshje të dendura shiu dhe me ulje të lehtë të temperaturave, të cilat do të vazhdojnë deri të mërkurën. Për të gjithë ata që kanë bërë parashikime për të nisur pushimet, rekomandohet duke nisur nga dita e enjte, pasi deri të mërkurën do ketë shi.

Sipas parashikimit të sinoptikanëve në zonat malore temperaturat maksimale do të arrijnë në 27 °C në dhe ato minimale në 19°C.

Ndërsa në zonat e ulëta dhe ato bregdetare termometri do të shënojë deri në 33 °C dhe temperatura më e ulët 21°C.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...