Published On: 27 Shkurt, 2016

Haraqija: Politika është kohë pa kohë, duhet me përbi edhe gurë te nxehtë. Durim!

Ish zyrtari i LDK’së, Astrit Haraqija ka reaguar për akuzat që po i bëhen deputetëve të LDK’së që e votuan Thaçin President. Haraqia ka pyetur se pse po hidhëroheni me deputetët, që sipas tij ata nuk kanë faj sepse e kanë respektuar vendimin e partisë.

Postimi i plotë:

Pse po e merrni ngat zemrës… , Zgjedhjen e Kryetarit të Kosovës, kur kjo punë është ditë kur është nënshkru koalicioni në 2014. A ishim ne që thojshim se hera e parë po e marrim postin e Kryeministrit. Ne atëherë fort jemi gëzu që partneri patë votu e që ska pas lonë send pa thonë për LDK-në.

Pse po idhnohemi me Deputetët e LDK-së, ata send skanë faj, kanë rrespektu vendimin e partisë, përjashtoj disa që kanë bo folklorizëm, jo e votojmë e jo s’e votojmë. Tash s’është fer mi sulmu deputetët, se është dashtë në 2014 me dalë te zyrat e LDK-së e me thonë nuk e dojmë Kryeministrin e as me qenë në Qeveri.

E sa i përket deklaratave bombastike për çka kanë bo për Presidentin Rugova krejt i dijmë…. A për këta që i ka kriju Hashimi me Kadrin, Albinat e Fisat e dijimë kush jeni dhe çka keni bo ju dhe baballarët tuaj për këtë vend dhe falë jush Hashimi është Kryetar e gëzofshit se shpirti tak ju ka bo, tash e botë Hashën, e përfundut misionin tuaj. Ju s’keni aspak te drejtë mu marrë me LDK-në.

Teuta dhe Doruntina, ju duhet te jeni krenare për prindët qe keni pasë dhe që Jeni perfaqësuese të popullit dhe që vepruat ashtu siç kishin veprua edhe prindërit e juj.

Falë deputetve institucionalist nuk u përserit 17 Marsit 2004 që e patë katandisur Kosovën… LDK-ja ka punu dhe punon për shtet e jo për individ. Rugovizmi është institucioni e jo anarkia. Miqt e mi politika është maratonë, kohë pa kohë, duhet me përbi edhe gurë te nxehtë. Durim!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...