Published On: 3 Shkurt, 2016

Haraqija: Me apo pa Thaçin president, LDK do ta çojë vendin në zgjedhje

Haraqija: U zgjedh a s’u zgjedh Thaçi President, ai ka me i çue ne zgjedhje. Mbas 3 jave mbahet kuvendi i LDK’s, dhe ka gjasa qe LDK e para me çue vendin ne zgjedhje
“Per mu Thaçi asht problemi ma i vogel. Kosova ka probleme ma te medhaja”, tha Astrit Haraqija ne Rrokum Roll.

Haraqija ne fillim te bisedes tha se LDK si parti, i respekton vendimet qe i merr si parti.

“Nuk besoj qe Mustafa asht aq i dobet politikisht sa me ra ne lojat e Hashim Thaçit”, vleresoi Haraqija.

E per Haraqine, sivjet shkohet ne zgjedhje.

Haraqija tha se qendron mbrapa deklaratave te tij te maparme sa i perket koalicionit qeverises LDK-PDK.

PDK-AAK-Nisma, asht simbas Haraqise, koalicioni tjeter i afert nese shkohet ne zgjedhje.

“Mustafa e ka informaten qe sivjet vendi ka me shkue ne zgjedhje”, tha bindshem Haraqija.

“Per me u zgjedh Thaçi President, duhen me qene aty edhe AAK e Nisma”, tha Haraqija, tue shtue se ai nuk hyn me u zgjedh President pa keto dy parti.

“E nese kane ndonji pazar me ta, ky asht tjeter muhabet”.

Tue diskutue per Presidenten Jahjaga, Haraqija tha se nuk bisedohet per zhvillim ekonomik ne fund te mandatit. Haraqija u shpreh bindshem se edhe nese Jahjaga zgjedhet perseri Presidente, koalicioni prishet.

“Nese LDK ja jep shansin, LDK ka me pesu”, tha ai tue shtue se Hashim Thaçi nuk ndalet se biseduemi me partite tjera politike, per çashtjen e zgjedhjes president.

“Une nuk ja kam ngjite emnin ‘gjarpen’, vet ja ka ngjite vetes”, shtoi ai.

Simbas Haraqise, LDK ka me reflektue mbrenda diteve ne vazhdim.

“Sa i njoh une Haradinajn e Limajn, opozita ka me shkue me nji liste te perbashket, LDK veç e PDK veç”, tha Haraqija tue theksue se partia qe ka me humbe ma se shumti nga zgjedhjet asht LDK.

“Mund te pesojme per momentin, por jam i sigurt qe LDK per 2 vjet shkon ne Qeveri, edhe nese dalim n’opozite”.

“Ne kete situate aktuale, nuk mendoj qe Thaçi ka me u ba Kryetar i Kosoves”, tha Haraqija.

Haraqija edhe njihere permendi qendrimin e tij se VV asht krijue nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli.

Per Haraqine, LDK AAK asht nji mundesi e mire per qeverisje, por ai tha se kete nuk a ban Haradinaj. Ndersa me PDK ma se afermi jane VV.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...