Published On: 16 Gusht, 2016

Haraqija – Bushatit: “Soji yt më shumë e doni (grekin dhe italionin) se sa shqiptarin

Astrit Haraqija ka reaguar ndaj shkrimit të analistit nga Shqipëria, Andi Bushati , Haraqija përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se është marre nga ana e Bushatit të flas gjëra jo të hijshme në drejtim të Milot Rashicës.

Sipas Haraqisë shumë kush, e njësoj edhe Di Biasi nuk i kishte vlerësuar si duhet lojtarët kosovarë, bile as nuk i kishte marrë parasysh, shkruan Gazeta Blic.

Ja postimi i plotë:

“Ku, ku Bushat, edhe për futboll koke bo ekspertë a? Mazamakeq a, mos se marre mi ngucë djemtë e ri, se ai i dashuri yt dhe sojit tënd, Di Biasi, as për njerëz si ka llogaritë, a.

A edhe gjashtë yllat i paske përqeshë a, ski faj ti, por jaranat tu që të kanë pru në Prishtinë me bo hajgare me ne, shqiptarët e Kosovës, sepse ti dhe soji yt më shumë e doni (grekin dhe italionin).

Se për ty dhe sojin tënd ne ende ishim në Serbi dhe ti tu vallzu me këngët e Goran Bregoviqit dhe te Cecës. (s’di cilit ja ki japë çelësin e Tiranës)

Ma mirë shikoje punën tënde e ndihmoj jaranit, Edit, që të ka mbet as me sheher as me Barilevë”, shkruan ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...