Published On: 26 Janar, 2016

Haradinaj, vetëm zgjedhjet e tejkalojnë krizën (Video)

  • Mundësia e vetme dhe e fundit e zgjidhjes së krizës është shkuarja e vendit në zgjedhje.

Nuk do të ketë funksionim normal të punës së Kuvendit. Protestat nuk do të ndalen deri në dorëheqjen e Qeverisë, ka deklaruar kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Në një intervistë për kp, transmeton KTV, Haradinaj tha se kanë kërkuar që mos të thirren më seancat e Kuvendit, meqenëse ka një tendosje dhe situatë të rëndë politike, për shkak të marrëveshjeve të dëmshme dhe të rrezikshme të Bashkësisë së Komunave serbe dhe të versionit të Demarkacionit me Malin e Zi.

Përveç kërkesës për shkuarjen e vendit në zgjedhje, ai tha se Qeveria e cila duhet të dorëhiqet, duhet të japë llogaridhënie.
“Pra, tani ka kuptim një dialog për të vendosur për datën e zgjedhjeve, për çështje që lidhen me zgjedhjet. Por jo më dialog për tema të tjera. Ne jemi të hapur për të diskutuar me të gjitha palët, për t’i shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme”, ka thënë Haradinaj.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...