Published On: 29 Janar, 2016

Haradinaj: Vendosja e eksplozivit në xhami tejkalon sjelljen njerëzore

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka komentuar në lidhje me raportimin se në një xhami në Drenas ishte vendosur eksplozivit.

Sipas tij, vendosja e eksplozivit në xhami tejkalon sjelljen njerëzore, ideologjinë dhe besimin.

“Rasti i raportuar sot në Drenas duhet të hetohet deri në detaje, të zbardhen motivet dhe të dënohen rëndë autorët. Është fatmirësi prej Zotit që njerëzit kanë shpëtuar nga ky tentim për tragjedi”, ka thënë Haradinaj.

“Imami Musliu, besimtarët praktikues në atë xhami dhe të gjithë njerëzit në Kosovë duhet të kenë besim dhe përkushtim që së bashku mos të lëmë shfaqjen dhe as triumfin e të keqes”, ka shtuar më tej ai.

Në fund të deklaratës së tij, Haradinaj ka thënë se ai dhe Aleanca mbesin të vendosur për forcimin e shtetit, zhvillimin e gjithmbarshëm, garantimin e sigurisë, dhe jetën më të mirë për të gjithë.
“Nuk do ta lejojmë të keqen në Kosovë”, ka thënë Haradinaj.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...