Published On: 23 Dhjetor, 2015

Haradinaj: Vendimi i Kushtetueses, më mirë vonë se kurrë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj i është gëzuar vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Haradinaj thotë se shpreh keqardhje që është dashur gjithë kjo kohë të kaloj për të konstatuar se kjo marrëveshje është e keqe për Kosovën.

Postimi i plotë:

Qytetarë të vendit,

Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese është një vendim lehtësues. Më mirë vonë se kurrë, por nuk kam si të mos shprehë keqardhjen time pse u dasht të kalohet gjithë ajo rrugë e mundimshme që një marrvëshje e keqe për vendin, të konstatohej se është në kundërshtim me kushtetutën, me disa muaj vonesë.

Ky vendim poashtu e përsëritë modelin që zyrtarët e lartë të këtij shteti në vazhdimësi e shkelin kushtetutën.

Ky është një presedan i keq që duhet të marrë fund njëherë e përgjthmonë.

Këtë vendim e konsideroj fitore të qytetarëvë të Kosovës pavarësisht binjdeve politike.

Juve që na ndihmuat në këtë kauzë, ju shprehë falenderime dhe urime njëkohësisht!

Deri në suksesin e plotë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...