Published On: 19 Gusht, 2016

Haradinaj thyen “rekordin” e Hashim Thaçit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thyer “rekordin” e vizitave të ish-liderit të PDK-së Hashim Thaçi.

Ai është bërë vizitor më i shpeshtë i Prizrenit.

 Haradnija çdo javë rregullisht e viziton Prizrenin, dikur “Jerusalemin” e PDK-së së Thacit.

Ai edhe gjatë ditës së djeshme ishte për vizitë në këtë qytet. Sipas tij, vizitat po i bënë për të njoftuar me problemet e qytetarëve.

“ Sot, pata kënaqësinë të mirëpres anëtarësimin në AAK të të rinjve”, ka thënë Haradinaj për media,shkruan PrizrenPress.

Ish-lideri i PDK-së Hashim Thaçi,ka qen njëri prej liderëve politik, që ka vizituar më së shpeshti Prizrenin.

Ai, gjatë fushatave zgjedhore thuaja tërë ditën qëndronte në këtë qytet, pasi që e vlerëson si “Jerusalem” të PDK-së.

Ndërkaq, pas zgjedhjes së Hashim Thaçit, President i Kosovës, vizitat në këtë qytet i ka shpeshtuar Ramush Haradinaj.

Kryetari i AAK-së në Prizren, Lulëzim Kabashi ka thënë ndërkaq, për media se në kuadër të agjendës javore Haradinaj ka vizituar familjet e dëshmorëve dhe disa biznese.

Partia e Ramush Haradinajt në Prizren, është pjesë e Qeverisë së Ramadan Mujës, e cila pësoi ndryshime për shkak performacës së dobët dhe keqpërdorimeve të shumta.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Lidereve partiak qyteti i Prizrenit dhe votuesit e tije u duhen vetem per vota dhe pasi te mbaroje votimi , ata ti rehatojne njerzit e tyre, theshte , sipase asaje fjales popull.” e kalova reken , te psh**esha kalin ” .Ashtu veproi ish Kryetari i LDK Eqrem Kryeziu i cili per 8 vite emeroi njerez dhe punsoi ne Prizren nga vinte ai pra , nga Malisheva .Ashtu veproi z.Hashim Thaci e z.Fatmir Limaj dhe , pse mose te veproje keshtu sot edhe z.Ramush Haradinaj.Deshmi per kete jane pergjimet dhe menyra nepotiste e klienteliste e emrimit ne poste te ndryshme institucionale te njerezve dhe punesimit
  Prizreni si qyteti i dyte me i madh ne Kosove pase Prishtines sot ka me se paku perfaqesues ne institucionet e shtetit dhe ka me se paku njerez te punsuar pikrisht per faktin qe e permenda edhepse qytetaret e Prizrenit para dhe gjate luftes dhane kontribut te paqmueshem dhe sakrifikuan per nji te ardhme me te mire por , u zhgenjyen dhe jane te zhgenjyer edhe sot sepse , u injoruan dhe u lane ne harrese sa i perket punesimit dhe perfaqesimit ne indtitucione te shtetit sipas numrit te votueseve por edhe nr. te banoreve si pjesetar te qytetit te dyte me te madhe pase kryeqytetit te Prishtines
  A duhej te ishte keshtu..?
  Sigurisht se jo..!
  A eshte keshtu sit ..?
  Sigurisht se po..
  Ateher , nese kjo eshte e vertet , pse vijne e shkojne lideret partiak e politik ne Prizren….apo vijne pere me mbledhe vota dhe me i rehatuar njerezit e tyre ne dem te votueseve te Prizrenit…?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...