Published On: 31 Janar, 2016

Haradinaj thotë se as eksplozivët nuk e ndalojnë orientimin perëndimor të Kosovës

  • Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, duke komentuar zhvillimet e fundit në vend pas zbulimit të një sasie prej mbi 2kg eksploziv në një xhami të Drenasit dhe gjetjes së mbi 12kg eksplozivi TNT në një veturë në Fushë Kosovë ditën e djeshme nga Policia e Kosovës, ka thënë se rruga për demokraci perëndimore nuk ka alternativë.

“As eksplozivët dhe asgjë tjetër nuk e ndalon orientimin perëndimor të Kosovës, vendosmërinë për shtet e shoqëri demokratike dhe shtet ligjor”, ka thënë Haradinaj.

“Populli i Kosovës është i vendosur për zhvillim, e ka dëshmuar këtë me dekada dhe do ta dëshmojë edhe më tutje”, ka potencuar më tej ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...