Published On: 16 Shkurt, 2016

Haradinaj thirrje grave opozitare: Ejani në protestë se ajo do jetë e qetë!

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj iu ka bërë thirrje grave të Opozitës që të marrin pjesë në protestën e nesërme.

” Ju duhet të merrin pjesë patjetër në këtë protestë duke marrë parasysh gjendjen e gruas në Kosovë” ka shtuar ai.

Haradinaj këto komente i bëri gjatë një tubimi mobilizues me opozitaret  me ç`rast  komentoi edhe arrestimet e fundit të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje,

Sipas liderit të AAK-së,këto arrestime koincidojnë me  24 orëshin e fundit të afrimit të protestës së 17 shkurtit, njofton Klan Kosova.

Ai njëherit garantoi se protesta e nesërme do të jetë e qetë dhe paqësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...