Published On: 12 Maj, 2016

Haradinaj: Thaçi e shkatërron edhe Murat Mehën, si ia bëri Azem Sylës

 

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, duke folur për demarkacionin me Malin e Zi, ka vlerësuar se kjo marrëvehsje është në dëm të shtetit, raporton GazetaBlic.

Ndërsa, këtë faj ai ia ka atribuar Hashim Thaçit dhe Murat Mehës, ku këtë të fundit e ka cilësuar si të paprekshëm. “Murat Meha është i paprekshëm, e Azem Syla s’koka i prekshëm”, ka thënë ai.

Mirëpo, tutje gjatë bisëdës, ai ka sqaruar se këto përgjegjësi ai ia mveshë Hashim Thaçit, pasi ai ka qenë në krye të vendit, kur kanë ndodhur këto ngjarje. “Ia atriboj atij ato që ndodhin në vend, pasi që ai është në krye të vendit.

Edhe tutje do t’ua atribuoj atyre që udhëheqin me vendin”, ka deklaruar në Click ai, përcjellë GazetaBlic.

“Me i ardhë puna Hashim Thaçit e shkatërron edhe Murat Mehën, siç veproi me Azem Sylën”, ka thënë ai, duke thënë tërthoroazi se Thaçi e mban përgjegjësinë për të gjitha ato që kanë ndodhur dhe po ndodhin në vend.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...