Published On: 13 Shtator, 2016

Haradinaj: Të shpallet e dështuar marrëveshja për demarkacionin, pastaj bisedojmë (Video)

Rishikimi e riemërimi i marrëveshjes së demarkacionit si e dështuar apo e paaprovuar do të bënte që Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të pranojë që të ulet sërish e të diskutojë për këtë temë.

 

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka thënë se pas seancës së 1 shtatorit statusi i marrëveshjes ka ndryshuar dhe qeveria e institucionet e vendit duhet të reflektojnë drejt mbi të.

“Ne presim nga Qeveria dhe nga institucionet që t’i vënë një emër – kjo është marrëveshje e tërhequr, e dështuar, e paaprovuar, sido le ta quajnë”, ka thënë Haradinaj në Rubikon të KTV’së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...