Published On: 8 Korrik, 2016

Haradinaj: Skenari i Isës dhe Hashimit, është mashtrimi më i flliqtë i mundshëm

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një letre të hapur drejtuar krerëve të shtetit Isa Mustafa e Hashim Thaçi, i ka lutur ata edhe një herë që të mos e ‘tradhtojnë’ vendin dhe tu falin 8 mijë hektarë tokë Malit të Zi, përmes demarkacionit.

“Mos e bëni këtë gabim, sepse do t’iu mallkojnë brezat që vinë. Mos e bëni këtë tradhëti”, shkruan ndër tjera në letrën e tij deputeti dhe ish-luftëtari i UCK’së.

Kjo është letra publike e Daut Haradinajt drejtuar Isa Mustafës dhe Hashim Thaçit‏:

Mos ia bëni këtë tradhëti vendit

Skenari i radhës i shumicës parlamentare, përkatësisht i Isës dhe Hashimit për Kufirin,  është që ta fusin një fjali në marrëveshjen për kufirin, se gjoja kufiri mund të korrigjohet edhe pas ratifikimit në Kuvend. Ky është një mashtrim ordiner, sepse në Kuvendin e Kosovës nuk mund të ratifikohet asnjë version tjetër, përpos atij që është ratifikuar në Parlamentin e Malit të Zi. Kjo që po e përgatisin Isa dhe Hashimi, është mashtrimi më i flliqtë i mundshëm.
E dyta, asnjë debat mbi parimin kafastral të marrëveshjes për kufirin, nuk mund të prodhojë rezultat tjetër. Kufiri duhet të përcaktohet edhe në bazë të kritereve të tjera, e jo vetëm mbi bazën e kadastrave të falsifikuara.
Thirrja ime për të gjithë ata që po duan ta legjitimojnë humbjen e 8 mijë e sa hektarëve tokë të Kosovës është: “Mos e bëni këtë gabim, sepse do t’iu mallkojnë brezat që vinë. Mos e bëni këtë tradhëti”!

Daut Haradinaj, deputet i Kuvendit të Kosovës

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...