Published On: 9 Gusht, 2016

Haradinaj shpërndan edhe një herë videon ku bën thirrje që të votohet kundër demarkacionit

Kreu i AAK’së ka shpërndarë edhe një herë një video që e kishte publikuar në ditën kur ka qëndruar në Kosovë Ndihmësja e Sekretarit të Shtetit Victoria Nuland. Aty ai bën thirrje që të deputetë të votojnë kundër demarkacionit

Ndryshe zyrtarë të VV’së sot kanë kërkuar që demarkacioni të mos shkojë në Kuvend pasi kjo do të përbënte “akt terrorist” ndërkohë që gjatë ditës zyrtari i VV’së Driton Caushi ka hedhur gaz lotësjellës gjatë mbledhjes së Komisionit Parlamentar ku i është dhënë dritya jeshile projektligjit për demarkacionin.

Demarkacioni prite të diskutohet të enjten në Kuvend kur edhe pritet të votohet.

Haradinaj ka një mesazh më paqësorë se aleatët e dikurshëm të VV’së.

Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës,

Kosova është përcaktuar fuqishëm për rrugën e saj euro-atlantike. Votimi kundër ratifikimit të versionit aktual të Demarkacionit me Malin e zi, veç sa e forcon këtë përcaktim tonin. Prandaj u kam bërë thirrje të gjithë deputetëve dhe faktorëve vendimmarrës, që të jemi të bashkuar në votën kundër këtij version të demarkacionit, në mënyrë që t’i hapim rrugë zgjidhjes së kësaj çështjeje të rëndësishme për vendin” ka thënë Haradinaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...