Published On: 12 Shkurt, 2016

Haradinaj: Presidenti duhet të zgjidhet nga populli

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj a folur sot në tryezën e OJQ-së FOL për situatën politike në vend. Ai, ka thënë në takim të presidentja Jahjaga nuk ka gjetur gatishmërinë të reflektimit nga Mustafa e Thaçi. Ai ka thënë se Presidenti i Kosovës duhet të zgjidhet nga populli.

“Në takim me presidenten nuk kam prit që më gjet ndonjë zgjidhje. Në këtë takim nuk gjeta gatishmëri nga Mustafa dhe Thaci që të reflektojnë për kërkesat tona. Ata e quajtën kauzën tonë kauzë false, shkruan express. Opozita nuk ka luftuar për zgjedhje, po ato janë zgjidhja”, ka theksuar Haradinaj duke shtura se “nuk jam i gatshëm të kthehem në një takim të tillë jo frytdhënës.

“Propozimi im që mu zgjedh Presidenti direkt, është një mes. Unë nuk kam thanë që Thaci nuk ka të drejtë të kandidojë. Por në një vend që është në krizë, me u zgjedh p.sh në një salle alternative, ai po e thellon krizen”, ka thënë Haradinaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...