Published On: 26 Mars, 2016

Haradinaj, nuk tërhiqemi vazhdojmë bashkë! Kemi dallime

  • Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Përgjithshëm ka folur për protestën e ardhshme të opozitës, për të cilën ka thënë se do të ndodhë pas një jave.

“Jemi të vendosur për kundërshtimin e kësaj Qeverie. Do të vazhdojmë bashkë, por kemi dallime. Ne kemi qëndrimet e tona”, ka thënë Haradinaj.

Kreu i AAK-së ka thënë se deputetët e partisë së tij kanë hedhur gaz lotsjellës dhe mendon se për këtë kanë vepruar drejt, raproton Koha.net.
“Kemi kundërshtuar ‘Zajednicën’ dhe demarkacionin”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka theksuar se AAK-ja ka qenë për me e mbajt protestën, mirëpo kishte hezitim për shumë rrethana.

“Ne kemi qenë për me e mbajt protestën, mirëpo ka pasur hezitim për shumë rrethana. Nuk është anuluar, mirëpo është shtyr për një afat të pacaktuar kohor. Në javën tjetër do të marrim vendim për protestën e radhës”, ka shtuar Haradinaj.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...