Published On: 29 Janar, 2016

Haradinaj në Rugovë të Hasit nderon 21 dëshmorë e 9 martirë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, në homazhet dhe akademinë përkujtimore për 21 dëshmorët e UÇK-së dhe 9 martirët që ranë në Rugovë të Hasit, tha se ata janë emra të historisë më të re të Kosovës dhe lavdia për ta do të jetë e përjetshme.

Në fakt ngjarja e para 17 vjetëve në Rugovë të Hasit, ka qenë njëra prej ngjarjeve të dhimbshme të Kosovës, por njëkohësisht edhe njëra prej momenteve më të lavdishme të luftës së UÇK-së për liri.

Në manifestimin e organizuar në përkujtim të kësaj ngjarjeje, në homazhet dhe në akademinë përkujtimore, morën pjesë qindra qytetarë, ish luftëtarë, familjarë dhe figura të rëndësishme publike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...