Published On: 16 Mars, 2016

Haradinaj: Në këtë vend, me leje e pa leje, hyjnë e dalin dreqi e i biri! Ky është kulmi i absurdit të shtetit ligjor!

  • Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si “goditje të egër të një pushteti të egër” dëbimin e Boiken Abazit nga Kosova në Shqipëri.

Në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook, ai e ka cilësuar dëbimin e Abazit si “kulm të absurdit të shtetit ligjor”

Ky është postimi i plotë i Haradinajt në rrjetin social:

“E përjetuam edhe një goditje të egër të një pushteti të egër! Deportimin e një shtetasi shqiptar,(Bojken Abazi) nga Prishtina në Tiranë! Ai është përzënë nga Kosova, në kohën kur në këtë vend, me leje e pa leje, hyjnë e dalin dreqi e i biri! Ky është kulmi i absurdit të shtetit ligjor!

R H”

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Kosovari thotë:

    Ramush, ti ke ike nga Kosova kur ka qene me se veshtiri, ne vitet 90-ta. Ti edhe qdo shqiptar i kosoves qe keni ike nga kosova nenperioden 2 korrik 1990 deri me 5 Mars 1998………. Keni qene dhifqa, tutza, frikacaka…….e te gjithe ata qe kane mbete ne Kosove ne kete periode kane qene trima dhe superpatriota….sepse kane suruar te gjitha veprimet e egra te okupatorit, ndersa ju dhifqat keni i,e ,…..edhe jeni fry kishe po boj diqka ne prenedim…..me disa partija te rakit me do emra tw rakit…..kkr ppk qlaksj Jdjs …ksjdjd…..rrafsh e narabart krejt keni qene partija te rakuuuuuut.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...